Başarılı bir E-Ticaret Sitesi için Gerekenler

muratcengel

Administrator
Yönetici
E-ticaret işletmesine sahip olanların kendilerine sorması gereken sorular olduğunu düşünüyorum. Bu sorulara vereceğiniz cevaplar aslında büyükten küçüğe tüm işletmelerin etkin bir e-ticaret yapıp yapamadıklarını denetliyor.

Etkili bir E-ticaretin Yolları.​

İster yeni bir e-ticaret sitesi oluşturuyor, ister mevcut bir siteyi güncelliyor olun, web sitesi yetenekleri son yıllarda geliştiğinden, alışveriş deneyimiyle ilgili müşteri beklentilerinin de arttığını unutmayın. E-ticaret geliştirme planlarınıza rehberlik etmesi için kendinize şu soruları sorun:
  1. Müşteriler siteye telefonlarından veya tabletlerinden (responsive tasarım) kolayca erişebiliyor mu? Fotoğraflar ve videolar hızlı yükleniyor mu?
  2. Müşteriler ürünleri mobil cihazlarında kolayca arayabilir ve satın alabilir mi? Bir işlem yapmak için basitçe "satın al"a basabilirler mi?
  3. Müşteriler, keşif amaçlı mantıklı yollarla ürünlerde kolayca gezinebiliyor mu? (Site içerisinde kolayca gezinme ve diğer ürünlerin tanıtımı)
  4. Yöneticilerin ürün eklemesi veya bilgi ve resimleri güncellemesi kolay mı? Gerektiğinde programcı bulmak kolay mı?
  5. E-ticaret sisteminiz yeterince sistematik mi ? İşinizi sistemleştirmek için bir proje yönetim yazılımı kullanıyor musunuz ?
  6. Stoklarınızı kolayca denetleyebiliyor ve yönetebiliyor musunuz ?
  7. Kargo / Nakliye konusunda otomasyonlara sahip misiniz ?
 
Üst