İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Slot Oyunlarında Kullanılan Terimler

Slot oyunlarında kullanılan terimler bilmek kullanıcıların oyunları anlamalarına yardımcı olmaktadır. İnsanlar, oyunlarda ve sitelerde kullanılan terimleri merek etmektedir. Oyunlarda kullanılan terimleri ve çok daha fazlasına sizlerle paylaşacağınız.

Slot Oyunlarında Kullanılan Terimler
Slot Siteleri

RTP, Bet, Farm, Bonus, Freespin, votalite gibi bazı terimleri her oyuncunun bilmesi gerekmektedir. Her oyunun farklı özelliği bulunmaktadır.

Slot Oyunlarında Kullanılan Terimler Nelerdir?

  • RTP Değeri: Oyunun geri ödeme değerini bildirmektedir. Slot oyunları belirli tutarları geri ödemesi gerekmektedir. Bu değer oyunun ne kadar geri ödeme yaptığını bildirmektedir. Milyonlarca çevrim sonucunda oluşturulmaktadır.
  • Votalite: Oyunların 5 yıldıza kadar votalite değerleri bulunmaktadır. Değeri yüksek olan oyunlar ciddi ödemeler yapmaktadır. Bu tür oyunlar nadir ödeme yapar. Lakin ödemeleri yüksektir. Votalitesi düşük oyunlardan sık sık ödeme alınmaktadır.
  • Farm: Slot oyunlarında farm yapmak demek düz spin atmak anlamına gelmektedir. Oyuncular bir oyunda spin atarak bonusa girmeye çalışmakta ve ödeme almaya çalışmaktadır.
  • Spin: Oyun ekranının döndürülmesidir. Klavyedeki boşluk tuşu üzerinden de spin atılmaktadır.
  • Bet: Oyunlara katılım yapılan tutardır. Hangi tutar üzerinden oyuna katılım sağlayacağınızı ayarlayacağınız yerdir.
  • Freespin, bonus: Genel olarak oyunlarda bonus, freespin özelliği bulunmaktadır. Kullanıcılar farm atarak bonusa girmeye çalışmaktadır. Bonus aşamasında bedava freespinler ile özellikler tetiklenmektedir. Bonuslu oyunlarda epik ödeme almak için bonusa girilmelidir.
  • Scatter: Bonus özelliği tetikleyen semboldür. Oyunlara göre farklılık gösterse de 3 veya 4 scatter sembolü freespinleri tetiklemektedir.
  • Wild: Oyundaki tüm sembollerin yerine geçmektedir. Yapışkan, çarpanlı, genişleyen farklı özellikleri bulunabilmektedir.
  • Bonus Satın Alma: Özelliği bulunan oyunlarda kullanıcılar dire bonus özelliğini satın alabilmektedir. Belirli bir ön ödeme üzerinden bonusa girmektedir.

Terimleri sıkça duyulmaktadır. Slot oyunlarında kullanılan terimler genel olarak bu şekildedir. Slot oyunları oynamak için güvenilir siteleri tercih edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.