İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Slot Terimleri

Slot oyunlarında bilmeniz gereken bazı terimler bulunmaktadır. Slot terimleri bilinmesi gereken kavramlardır. Sizlere bilmeniz gereken kavramları açıklayacağız.

Slot Terimleri

Oyunlarda belli başlı kavramlar kullanılmaktadır. Oyuncular kavramları öğrenerek daha iyi bir şekilde oynayabilmektedir.

Slot Terimleri Nelerdir?

Bahsedeceğimiz terimler genel olarak her oyunda kullanılmaktadır. Oyunlar esnasından bahsedeceğimiz kavramların bir kısmı ile karşılaşmaktasınız. Bilmeniz gereken kavramlar şunlardır:

  • Farm / Spin : Slot oyunlarında normal çevrim yapmaktadır. Bonus özelliği bulunan oyunlarda oyuncular farm yaparak bonus oyunu yakalamaya çalışmaktadır. Ayrıca bazı oyunların bonus özelliği yoktur. Spin atmak anlamında da kullanılmaktadır.
  • Bonus Satın Alma: Free spin özelliği bulunan oyunların bazılarında oyuncular belirli bir ödeme yaparak direk bonus oyununu / free spin özelliğini alabilmektedir. Her oyunun bonus satın alma özelliği bulunmamaktadır.
  • Free Spin / Bonus: Slot oyunlarının çoğunda free spin diğer adı ile bonus özelliği bulunmaktadır. Oyuncular belirli sembolleri yakalayarak bonus özelliğine girebileceği gibi satın alma yaparak da girebilmektedir. Free spin bölümünde özel özellikler oyuna dahil olarak oyuncular belirli ücretsiz çevirme verilmektedir.
  • Scatter Sembolü: Free spin / bonus özelliklerinin tetiklenmesi için oyuncular 3 veya daha fazla scatter sembolü düşürmesi gerekmektedir.
  • WİLD Sembolü: Oyunlarda diğer sembollerin yerine geçen özel bir semboldür. Bonus özelliklerinde çarpan özellikleri de bulunabilmektedir.
  • RTP Değeri: Oyunların geri ödeme yapması gereken orandır. Ayrıntılı bilgi için slot oyunları RTP değeri makalemize bakabilirsiniz.
  • MAX WİN: Oyunların ödeme yapacağı en fazla değeri göstermektedir. Max win değeri 5000x olan bir oyunda 1 TL ile en fazla 5000 TL kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Maksimum Bet: Oyundan en fazla ne kadar tutar üzerinden spin atabileceğinizi belirtmektedir.
  • Sağlayıcı: Slot oyununun hangi sağlayıcı tarafından hazırlandığını göstermektedir.

Bilmeniz gereken terimler bunlardır. Farklı terimlerde bulunmaktadır. Lakin önemli terimler bunlardır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.