İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Slotta RTP Ne Demek?

Çoğu oyuncu slot oyunlarındaki terimleri bilmemekle birlikte RTP değerini ve oyunların mantığını da bilmemektedir. RTP değerini gören oyuncular slotta RTP ne demek? merak etmektedir. Eğer slot oynuyorsanız bazı kavramları bilmeniz sizin için faydalı olacaktır. Oyunları anlamanızı ve oynamanızı kolaylaştıracaktır.

slotta RTP ne demek

Kavramlar hakkında bilgi almak için slot oyunlarında kullanılan terimler makalemize göz atabilirsiniz. Bu makalemizde slot oyunlarından geçerli olan RTP değerinden bahsedeceğiz.

RTP açılımı Return to Player. Türkçesi ise oyuncuya geri dönüş oranları olarak açıklanmaktadır. Bu oran oyundan oyuna ve sağlayıcıdan sağlayıcıya göre farklılık göstermektedir. Sağlayıcılar tarafından ayarlanmaktadır ve koruma yazılımına sahiptirler. Siteler asla müdahale edemez.

Aynı oyunun farklı sitelerde RTP değeri farklı olabilmektedir. Örnek olarak Sweet bonanza oyunundan bahsedelim. Farklı sitelerde farklı değeri içerebilmektedir. Sweet bonanza RTP %96.51, %95.48, %96.05 olarak üç farklı değer içerebilmektedir. Pragmatic play bu değerleri siteye sunmakta ve siteler 3 değerden birini seçmektedir. BU tür değerleri bilen oyuncular RTP değeri yüksek olan sitelere öncelik tanımaktadır.

Geri ödeme oranı milyonlarca spin üzerinden hesaplanmaktadır. Bir oyuncu milyonlarca attığı spinin belirli bir miktarını geri almaktadır. Bu oranın çok fazla dikkate alınmaması gerekmektedir. Slot oyunları belirli bir miktarı kesinlikle geri ödeme yapmak zorundadır. Lakin bu ödemeyi sizin alacağınız kesinlik içermez. Sonuç olarak tamamen şans üzerine kurulu olmaktadır.

Sonuç olarak slotta RTP ne demek açıklamaya çalıştık.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.